kod rabatowy weellness - hemp

Wysyłka w 24 godziny

Ekologiczna wysyłka produktów

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0
do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Jak zakręcić włosy prostownicą? 0
Jak zakręcić włosy prostownicą?

Zakręcone pasma prezentują się romantycznie i kobieco, dodając fryzurze objętości i uroku. Doskonale sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych uroczystości. Istnieją różne sposoby na zakręcenie włosów. Najpopularniejszą metodą jest zastosowanie lokówki. Jeśli jednak nie dysponuje się tym urządzeniem, można użyć prostownicy. Tworzenie loków przy pomocy tego sprzętu jest proste, szybkie i pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów. Aby dowiedzieć się, jak zakręcić włosy prostownicą krok po kroku, wystarczy zapoznać się z dalszą częścią artykułu. Zapraszamy!

Jak zakręcić włosy na prostownicy?

Przy pomocy prostownicy można nie tylko wygładzić i wyprostować pasma, ale również stworzyć efektowne loki lub subtelne fale. Aby zakręcić włosy przy pomocy tego urządzenia, należy na początku ustawić odpowiednią temperaturę i rozgrzać płytki. Jaka temperatura będzie odpowiednia? To zależy od rodzaju włosów. W przypadku osłabionych, delikatnych pasm nie należy przekraczać 150 ℃. Przy włosach normalnych, można podnieść temperaturę do 180 ℃. Natomiast pasma grube, niepodatne na stylizację należy kręcić w 230 stopniach Celsjusza.

 

W kolejnym kroku warto spryskać włosy sprayem termoochronnym, aby zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kosmetyków termoochronnych w naszym sklepie. Następnie należy podzielić włosy na sekcje i podpiąć je przy pomocy spinek lub klamer. Kręcenie trzeba zacząć od pasm znajdujących się od spodu, czyli najbliżej karku. Pasmo włosów należy chwycić między płytki prostownicy poniżej nasady. W kolejnym kroku konieczne jest obrócenie sprzętu wokół własnej osi o pełen obrót, czyli 360 stopni do zewnątrz. W efekcie włosy owijają się wokół urządzenia w kształt litery S. Prostownicę należy powoli przeciągać w dół pasma, lekko „dokręcając” włosy na końcach. Czynność tę trzeba powtórzyć dla każdego pasma. Na końcu warto spryskać fryzurę lakierem, aby skutecznie utrwalić loki.

Jak zakręcić krótkie włosy prostownicą?

Krótkie włosy kręci się praktycznie w ten sam sposób, co długie pasma. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że krótkie włosy wymagają większej precyzji. Przed rozpoczęciem kręcenia, ważne jest podzielenie pasm na małe sekcje, aby uzyskać efektowne, równomierne loki. Krótsze włosy potrzebują mniej czasu na prostownicy, dlatego należy unikać długiego trzymania pasm między płytkami. W przeciwnym razie można doprowadzić do uszkodzenia włosów i powstania nieestetycznych zagnieceń.

Loki prostownicą nie wychodzą - przyczyny

Kręcenie włosów prostownicą nie jest trudne. Jednak może zdarzyć się, że przez jeden błąd pasma nie uzyskają odpowiedniej formy. Oto dlaczego loki prostownicą mogą nie wyjść:

 

  • Nieprawidłowa technika - częstym błędem jest kręcenie włosów pod nieodpowiednim kątem i nierównomierne obracanie prostownicy w czasie wykonywania loków.
  • Nieodpowiednia temperatura - jeśli prostownica nie zostanie odpowiednio nagrzana, to uformowanie loków może okazać się niemożliwe. Jednak nie należy też przesadzać z temperaturą, aby nie spalić pasm.
  • Niewłaściwe przygotowanie włosów do stylizacji - aby stworzyć efektowne loki prostownicą, należy najpierw dobrze przygotować włosy do kręcenia. Pasma muszą być czyste i suche. Jeśli są wilgotne i zanieczyszczone resztkami kosmetyków do stylizacji, to uzyskanie loków może być znacznie utrudnione.
  • Nieodpowiednia prostownica - nie wszystkie prostownice nadają się do kręcenia włosów. Najlepiej sprawdzają się te o zaokrąglonych krawędziach. Umożliwiają one płynne przesuwanie prostownicy wzdłuż pasm bez tworzenia nieestetycznych zagnieceń.
  • Brak stylizacji po zakręceniu - jeśli loki nie zostaną utrwalone po kręceniu, to mogą szybko stracić swoją formę. Z tego względu warto pamiętać o stosowaniu kosmetyków utrwalających, np. lakieru do włosów. Dzięki nim loki mają szansę utrzymać się nawet cały dzień.

 

Aby stworzyć piękne loki przy użyciu prostownicy, warto zastosować odpowiedni sprzęt, dobrze przygotować włosy do stylizacji i zadbać o właściwą technikę kręcenia. Ponadto warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki utrwalające, dzięki którym loki będą trzymały się przez wiele godzin.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium