tylkowlosy.pl

Olejki do włosów

  • promocja
  • nowość

Niektórzy unikają olejków do włosów, bojąc się, że produkt je przeciąży lub wręcz sprawi, że będą wyglądać na przetłuszczone. Nic bardziej mylnego – odpowiednio dobrany olejek nie tylko nie przeciąży ani nie przetłuści włosów, ale może wręcz odmienić ich stan i wygląd. W naszym asortymencie znajdziesz olejki do włosów Joico, wysokiej jakości kosmetyki do różnych rodzajów włosów.

Olejki do włosów suchych o różnej porowatości

Skąd bierze się dobroczynny wpływ olejków? To zasługa budowy cząsteczkowej, olejki bowiem składają się z cząsteczek kwasów tłuszczowych. Powszechnie wiadomo, że nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega-3 i Omega-6 mają niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Ponadto oleje zaliczamy do grupy substancji nazywanych emolientami, czyli takich, które tworzą warstwę okluzyjną. Warstwa okluzyjną zabezpiecza przed uciekaniem wody zarówno skórę jak i włosy. W przypadku włosów olejki mają głównie działanie zatrzymujące nawilżenie, a także tworzące warstwę ochronną przed łamaniem i rozdwajaniem końcówek. Dodanie olejku do swojej pielęgnacji sprawi, że bardzo szybko zauważysz zmianę stanu swoich włosów.

Najczęściej dobieramy oleje do rodzaju porowatości włosów: porowatość włosów to stopień odchylenia łusek każdego włosa. Im bardziej odchylone, tym więcej i szybciej tracą nawilżenie, które ucieka z włosa. Wyróżniamy pod tym względem włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate. Dlatego w tym ostatnim przypadku, kiedy łuski są maksymalnie odchylone, potrzebne są cięższe olejki, zabezpieczające włos przed uciekaniem wody na dłuższy czas.

Włosy średnioporowate potrzebują olejków o odpowiednio wyważonej strukturze, nie za mocnych i nie za słabych. Z kolei włosy niskoporowate preferują olejki lekkie i delikatne, które ich nie obciążą. Choć niskoporowatość często oznacza, że dzięki zamkniętym łuskom włosy są zdrowe i błyszczące, to bywają także podatne na obciążenie.

Zamknięte łuski sprawiają, że cząsteczkom olejku trudno dostać się do wnętrza włosa. Dlatego włosy niskoporowate potrzebują olejków lub maseł wnikających, jak olej kokosowy czy palmowy. Włosy średnioporowate lubią oleje półwnikające, jak olej makadamia, awokado i ryżowy. Z kolei włosy porowate potrzebują najczęściej olejów niewnikających, ponieważ otwarta łuska włosa z łatwością je wchłonie. Tutaj polecamy olej słonecznikowy, z pestek winogron czy z pestek dyni.

Olejki do włosów kręconych i prostych firmy Joico

Porowatość odpowiada za potrzeby włosów. Wysokoporowate i średnioporowate mogą polubić olejki do włosów suchych, z których szybko ucieka nawilżenie i słabo się w nich utrzymuje. Olejek Joico K-Pack Color Therapy nie tylko wspomoże rekonstrukcję suchego i nienawilżonego włosa, ale także pomoże utrzymać kolor zastosowanej farby. To wielozadaniowy kosmetyk o wysokim poziomie funkcjonalności.

Z suchością często borykają się również włosy kręcone. Dlatego olejki do włosów kręconych powinny pomagać w nawilżeniu i podbiciu skrętu, jak K-Pack Color Therapy Restorative Styling Oil.  Wybierz olejek do swoich włosów z naszej oferty!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 515 849 244

Email: kontakt@tylkowlosy.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium