Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
- 1
- |
- 2
Olejek do włosów - jak stosować?
Na rynku dostępnych jest szereg produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Różnorodna oferta pozwala na dobór takich kosmetyków pielęgnacyjnych, które zapewniają skuteczną ochronę, nawilżenie, wygładzenie i wzmocnienie struktury włosów – w zależności od stopnia ich porowatości oraz indywidualnych potrzeb. Dbałość o ich kondycję jest niezwykle ważna i wymaga stosowania różnorodnej gamy produktów, a więc nie tylko szamponów i odżywek, ale także serum, wcierek do skóry głowy czy olejków. Stosowanie olejku do włosów ma kluczowe znaczenie w kontekście zabezpieczania struktury włosa przed zniszczeniem. Jednocześnie istotne jest zachowanie odpowiednich proporcji, aby nie obciążyć skalpu i nie doprowadzić do zaniku objętości włosów u nasady. Jak stosować olejek do włosów? Czym sugerować się przy zakupie tego typu produktów?
Olejek do włosów – jak stosować?
Podstawa pielęgnacji włosów powinna opierać się na tzw. równowadze PEH, a więc regularnym stosowaniu produktów proteinowych (wzmacniających), emolientowych (zabezpieczających i chroniących strukturę) oraz humektantowych (nawilżających). Kolejnym, istotnym krokiem w pielęgnacji włosów jest ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Zwłaszcza końcówki włosów podatne są na rozdwajanie i wysuszanie. Między innymi to właśnie do tego służą olejki. Oprócz tego, wiele produktów powstałych na bazie olejków doskonale radzi sobie w roli produktów do stylizacji.
Warto pamiętać, że olejek do włosów powinien być dopasowany do stopnia ich porowatości. Występują trzy stopnie porowatości włosów, a więc: niskoporowate, średnioporowate, wysokoporowate. W przestrzeni internetowej znajduje się wiele darmowych testów, które pomagają nam w sprecyzowaniu, jaki stopień porowatości mają nasze włosy. Znajomość stopnia porowatości włosów ułatwia proces doboru odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, a zwłaszcza olejków.
Jak stosować olejek do włosów?
Regularne stosowanie olejku do włosów pozwala znacząco odbudować, nawilżyć i wygładzić łuski włosowe. Przed użyciem olejku należy zapoznać się ze sposobem stosowania, jaki powinien być zamieszczony na opakowaniu. Zwykle wystarczy 2-3 krople/pompki produkty. Proces aplikacji rozpoczynamy od końcówek, a następnie wmasowujemy resztki produktu także na pozostałą część włosów. Należy unikać stosowania olejków na skórę głowy, ponieważ olejowa konsystencja może doprowadzić do ich obciążenia. Używanie olejków nie musi wiązać się z utratą objętości. Wiele produktów może być stosowanych zarówno na wilgotne, jak i na suche włosy.
Stosowanie olejku do włosów – gdzie kupić?
Na rynku działa wiele sklepów internetowych, które oferują szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych do włosów – w tym olejków. Warto jednak wybierać spośród sprawdzonych sprzedawców, którzy posiadają szereg pozytywnych opinii w przestrzeni internetowej. Szereg wysokiej jakości olejków do włosów od sprawdzonych na rynku producentów znajduje się na stronie https://tylkowlosy.pl/olejki-do-wlosow. Po kliknięciu w konkretną aukcję, można kompleksowo zapoznać się z opisem produktu, w którym widnieją informacje o sposobie stosowania, składzie olejku, częstotliwości aplikacji czy efektach, jakie może przynieść regularne stosowanie konkretnego kosmetyku pielęgnacyjnego.
Stosowanie olejku do włosów – efekty
Regularne stosowanie olejku do włosów przynosi spektakularne efekty. Oleje odpowiadają za zwiększenie poziomu nawilżenia włosów (poprzez zabezpieczenie przed szybką utratą poziomu nawilżenia), poprawę elastyczności i miękkości, wzmocnienie struktury, ochronę przed uszkodzeniami i działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto zapewniają zdrowy blask i nadają kosmykom lekkości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do doboru produktów olejowych, warto skorzystać z profesjonalnego poradnictwa np. pracowników sklepu. Informacje na temat poszczególnych składników odżywczych znajdujących się w olejkach można szybko znaleźć w przestrzeni internetowej.
Niektórzy unikają olejków do włosów, bojąc się, że produkt je przeciąży lub wręcz sprawi, że będą wyglądać na przetłuszczone. Nic bardziej mylnego – odpowiednio dobrany olejek nie tylko nie przeciąży ani nie przetłuści włosów, ale może wręcz odmienić ich stan i wygląd. W naszym asortymencie znajdziesz olejki do włosów Joico, wysokiej jakości kosmetyki do różnych rodzajów włosów.
Olejki do włosów suchych o różnej porowatości
Skąd bierze się dobroczynny wpływ olejków? To zasługa budowy cząsteczkowej, olejki bowiem składają się z cząsteczek kwasów tłuszczowych. Powszechnie wiadomo, że nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega-3 i Omega-6 mają niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Ponadto oleje zaliczamy do grupy substancji nazywanych emolientami, czyli takich, które tworzą warstwę okluzyjną. Warstwa okluzyjną zabezpiecza przed uciekaniem wody zarówno skórę jak i włosy. W przypadku włosów olejki mają głównie działanie zatrzymujące nawilżenie, a także tworzące warstwę ochronną przed łamaniem i rozdwajaniem końcówek. Dodanie olejku do swojej pielęgnacji sprawi, że bardzo szybko zauważysz zmianę stanu swoich włosów.
Najczęściej dobieramy oleje do rodzaju porowatości włosów: porowatość włosów to stopień odchylenia łusek każdego włosa. Im bardziej odchylone, tym więcej i szybciej tracą nawilżenie, które ucieka z włosa. Wyróżniamy pod tym względem włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate. Dlatego w tym ostatnim przypadku, kiedy łuski są maksymalnie odchylone, potrzebne są cięższe olejki, zabezpieczające włos przed uciekaniem wody na dłuższy czas.
Włosy średnioporowate potrzebują olejków o odpowiednio wyważonej strukturze, nie za mocnych i nie za słabych. Z kolei włosy niskoporowate preferują olejki lekkie i delikatne, które ich nie obciążą. Choć niskoporowatość często oznacza, że dzięki zamkniętym łuskom włosy są zdrowe i błyszczące, to bywają także podatne na obciążenie.
Zamknięte łuski sprawiają, że cząsteczkom olejku trudno dostać się do wnętrza włosa. Dlatego włosy niskoporowate potrzebują olejków lub maseł wnikających, jak olej kokosowy czy palmowy. Włosy średnioporowate lubią oleje półwnikające, jak olej makadamia, awokado i ryżowy. Z kolei włosy porowate potrzebują najczęściej olejów niewnikających, ponieważ otwarta łuska włosa z łatwością je wchłonie. Tutaj polecamy olej słonecznikowy, z pestek winogron czy z pestek dyni.
Olejki do włosów kręconych i prostych firmy Joico
Porowatość odpowiada za potrzeby włosów. Wysokoporowate i średnioporowate mogą polubić olejki do włosów suchych, z których szybko ucieka nawilżenie i słabo się w nich utrzymuje. Olejek Joico K-Pack Color Therapy nie tylko wspomoże rekonstrukcję suchego i nienawilżonego włosa, ale także pomoże utrzymać kolor zastosowanej farby. To wielozadaniowy kosmetyk o wysokim poziomie funkcjonalności.
Z suchością często borykają się również włosy kręcone. Dlatego olejki do włosów kręconych powinny pomagać w nawilżeniu i podbiciu skrętu, jak K-Pack Color Therapy Restorative Styling Oil. Wybierz olejek do swoich włosów z naszej oferty!