kod rabatowy weellness - hemp

Wysyłka w 24 godziny

Ekologiczna wysyłka produktów

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0
do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Jak dbać o niskoporowate włosy? 0
Jak dbać o niskoporowate włosy?

Rodzaje włosów kategoryzuje się na podstawie stopnia ich porowatości, co odnosi się do zdolności do wchłaniania i utrzymywania wilgoci. Możemy wyróżnić niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Każdy z typów determinuje określone potrzeby pielęgnacyjne i reakcje na produkty PEH (proteiny, emolienty, humektanty). Włosy niskoporowate są określane jako najmniej problematyczny rodzaj, ale nie oznacza to, że nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Dbałość o niskoporowate kosmyki, podobnie jak w przypadku tych o średniej i wysokiej porowatości, może być wyzwaniem. Co więcej, najpierw warto upewnić się, do której grupy zaliczają się nasze włosy. Jak więc zweryfikować nasz stopień porowatości? Jak dbać o włosy niskoporowate? W jaki sposób dobierać produkty pielęgnacyjne?

Jak pielęgnować włosy niskoporowate? Charakterystyka włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate, pomimo ich gładkiej powierzchni i zdolności do utrzymania wilgoci, mogą być problematyczne pod względem pielęgnacji. Takie kosmyki nie są narażone na puszenie w kontakcie z wilgotnym powietrzem. Ze względu na ograniczoną zdolność do wchłaniania wilgoci mogą więc dłużej schnąć po myciu lub nawilżaniu. Charakteryzują się zdrowym, lśniącym wyglądem. Są także sypkie i śliskie w dotyku. Wszystkie te czynniki sprawiają, że trudno wydobyć z nich odpowiednią objętość.

Włosy niskoporowate mają tendencję do nadmiernego obciążania się produktami pielęgnacyjnymi. Ze względu na trudności wchłaniania składników stosowanie ciężkich lub zbyt intensywnie nawilżających kosmetyków (na bazie humektantów) może powodować, że kosmyki stają się przeciążone. Oprócz braku objętości mogą być wówczas bardziej skłonne do przetłuszczania się. Ponadto trwałość stylizacji fryzjerskich, takich jak loki, fale czy upięcia, jest bardzo niska. Włosy o niskim stopniu porowatości szybko wracają do swojej pierwotnej formy.

Jak dbać o włosy niskoporowate? Określenie stopnia porowatości

W przestrzeni internetowej znajduje się szereg testów, które można wypełnić, aby sprawdzić stopień porowatości naszych włosów. Jeśli wyniki quizu jasno wskazują, że nasze kosmyki to „niskopory”, należy dokładnie zapoznać się ze składami posiadanych przez nas kosmetyków pielęgnacyjnych.

Włosy niskoporowate nie lubią obciążających formuł, ale nie oznacza to, że nie potrzebują produktów z kategorii PEH. Proteiny odpowiadają za odbudowę i wzmocnienie kosmyków, humektanty odpowiednią nawilżają łuski włosowe, a emolienty utrzymują nawilżenie, przy jednoczesnej ochronie przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak dbać o niskoporowate włosy? Dobór produktów pielęgnacyjnych

W przypadku włosów niskoporowatych częstotliwość korzystania z odżywek i szamponów proteinowych oraz humektantowych jest znacznie niższa niż w przypadku średnioporowatych i wysokoporowatych. Nadmiar produktów może powodować matowość, zmniejszoną objętość czy utratę zdrowego wyglądu.

Niskopory nie lubią także regularnego oczyszczania przy użyciu szamponów z SLS. Nadmierna ilość silikonów może prowadzić do obciążenia skalpu, co z kolei powoduje szybsze przetłuszczanie.

W przypadku pielęgnacji tego typu włosów należy bazować na naturalnych formułach. Podstawowym produktem powinien być naturalny, delikatny szampon. Nie należy całkowicie wykluczać kosmetyków z silniejszymi detergentami w składzie (tzw. rypacze), ale warto ograniczyć częstotliwość ich stosowania (np. raz w tygodniu przy założeniu, że włosy myjemy codziennie).

Jak pielęgnować włosy niskoporowate? – sprawdzone produkty

Nie ma jednej, skutecznej recepty pielęgnacyjnej dla włosów niskoporowatych. Nasze kosmyki, podobnie jak skóra, posiadają swoje unikalne potrzeby. Warto testować różne produkty, wybierać te o naturalnych składach i bazować na równowadze PEH.

Decydując się na zakup szamponów, odżywek, masek, czy serum do „niskoporów”, należy wybierać sprawdzone marki i sprzedawców, którzy posiadają w asortymencie szereg profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do różnych rodzajów włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium