kod rabatowy weellness - hemp

Wysyłka w 24 godziny

Ekologiczna wysyłka produktów

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0
do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Jak często myć włosy? 0
Jak często myć włosy?

Oczyszczanie włosów i skóry głowy jako pierwszy etap pielęgnacji

Mycie włosów to istotny etap pielęgnacji, mający bardzo duży wpływ na zdrowie, wygląd i ogólną kondycję włosów. Odpowiednie mycie pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia, jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z wysokiej jakości kosmetyków. Szampony do mycia powinny zawsze zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb włosów, ponieważ wtedy pielęgnacja jest zdecydowanie najbardziej opłacalna. Włosom farbowanym dedykowane są inne szampony niż włosom, które nie przeszły jeszcze żadnej koloryzacji. Chcąc uzyskać dobre efekty mycia zdecydowanie trzeba mieć to na uwadze.

Jak często powinno się myć włosy?

To, jak często myć włosy jest w dużej mierze uwarunkowane indywidualnie, ponieważ zależy od wielu czynników. Wpływ na częstotliwość mycia ma przede wszystkim aktywność fizyczna - osoby trenujące szybciej zaczynają odczuwać, że włosy domagają się mycia, co jest związane z intensywnym poceniem, również skóry głowy. Nie bez znaczenia jest również porowatość włosów oraz skłonność do produkcji sebum. Włosy o niskiej porowatości, które nie mają problemu z regulacją ilości wydzielanego sebum, można myć co około 2-3 dni, przy czym mycie raz na 4-5 dni również może się sprawdzać. Włosy suche, z tendencją do kręcenia zaleca się myć rzadziej, jako że bardzo łatwo ulegają one przesuszeniu. Włosy tłuste często wymagają najczęstszego mycia - wielu posiadaczy takich włosów musi myć je codziennie, aby zawsze wyglądały świeżo. Jednocześnie należy pamiętać, że są to orientacyjne wskazania. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często powinno się myć włosy. Wiele zależy od stylu życia, sposobów stylizacji (jeśli na włosach często pozostają kosmetyki  stylizacyjne, to trzeba regularnie je oczyszczać), a także predyspozycji włosów do nadmiernego przetłuszczania.

Jak często należy myć włosy i co zrobić, aby mycie było efektywne?

Wybór odpowiedniego kosmetyku do mycia to jeszcze nie wszystko. Niezwykle ważne jest również jego dawkowanie, jako że zbyt duża ilość szamponu przyczyni się tylko do marnowania kosmetyku. Zalecamy użycie niewielkiej ilości szamponu, a następnie maksymalne spienienie go. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej piany, która w delikatny, a jednocześnie skuteczny sposób oczyści skórę głowy oraz włosy na długości. Jeszcze przed nałożeniem kosmetyku należy dokładnie zwilżyć włosy, uważając jednak, aby woda nie była zbyt ciepła. Gorąca woda niepotrzebnie otwiera łuski włosa, prowadząc do nadmiernego puszenia.

Chcąc rozprowadzić szampon równomiernie po całej skórze głowy warto zastosować delikatny masaż, dzięki któremu da się nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale również pobudzić cebulki do wzrostu. Unikamy przy tym nadmiernego pocierania włosów na długości, ponieważ takie działanie doprowadzi do nadmiernego splątania. Po zakończeniu masażu dokładnie spłukujemy szampon ciepłą wodą, aby usunąć całą pianę. Na zakończenie warto użyć nieco zimnej wody w celu zamknięcia łusek włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium