kod rabatowy weellness - hemp

Wysyłka w 24 godziny

Ekologiczna wysyłka produktów

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0
do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Jak określić porowatość włosów 0
Jak określić porowatość włosów

Zdrowe, zadbane włosy dodają uroku i wdzięku. Niestety utrzymanie pasm w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie. Każdego dnia są one narażone na wpływ wielu szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV, wiatr, smog czy mróz. Na szczęście dzięki odpowiednim kosmetykom można zabezpieczyć swoje włosy i skutecznie zadbać o ich stan. Konieczne jest jednak dobranie właściwych preparatów. Najlepiej dopasować je do porowatości swoich pasm. Pojawia się jednak pytanie: jak określić porowatość włosów? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Porowatość włosów - co oznacza?

Porowatość włosów określa stopień odchylenia łuski od rdzenia. Wyróżnia się 3 typy pasm: nisko-, średnio- i wysokoporowate. Pierwsze z nich prezentują się zdrowo i wyróżniają się świetną kondycją. Są lśniące i silne, ponieważ w ich przypadku łuska mocno przylega do rdzenia. Włosy niskoporowate cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i dobrze znoszą zabiegi fryzjerskie.

 

Pasma średnioporowate prezentują się nieco mniej spektakularnie niż włosy niskoporowate. Ich dużym minusem jest fakt, iż są trudne do ułożenia i wymodelowanie. Ponadto intensywnie reagują na wilgoć, która sprawia, że się puszą i kręcą.

 [product id="522,913,1052,1150]

W przypadku włosów wysokoporowatych łuska mocno odstaje od rdzenia, przez co wydają się one nadmiernie przesuszone, matowe i szorstkie. Są one podatne na złamania i rozdwajanie końcówek. Mocno się puszą i wyglądają niezdrowo. Na szczęście można przywrócić je do dobrej kondycji, dobierając odpowiednie kosmetyki.

Jak sprawdzić porowatość włosów?

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać porowatość włosów samodzielnie. Istnieje na to kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na wykonaniu testu na porowatość. Można go znaleźć na wielu stronach internetowych np. u producentów popularnych kosmetyków do pielęgnacji pasm.

 

Jak sprawdzić porowatość włosów w domu bez internetowego testu? Otóż bardzo popularny jest również test pływalności. Aby go wykonać, potrzebujesz szklankę lub miskę wypełnioną wodą o pokojowej temperaturze. Wystarczy zanurzyć w niej kilka kosmyków włosów i obserwować je przez ok. 5 minut. Jeśli szybko opadają na dno, oznacza to, iż wyróżniają się niską porowatością, jeśli jednak utrzymują się na powierzchni, to znaczy, że mają wysoką porowatość. A w sytuacji, gdy pasma powoli opadają na dno, można stwierdzić, iż są średnioporowate. Pamiętaj, że w przypadku tego testu włosy muszą być świeże i czyste.

 

Jak określić porowatość włosów innym sposobem? Otóż istnieje jeszcze test slajdów. Aby go wykonać, trzeba chwycić pasmo, a następnie przesuwać po nim palcem od dołu do góry. Jeśli poczujesz pod palcem nierówności, oznacza to, że masz włosy wysokoporowate. Jeśli jednak kosmyk jest gładki, jesteś posiadaczem pasm niskoporowatych.

 

Gdy już wiesz, jak sprawdzić porowatość włosów, wykonaj jeden z testów, a następnie dobierz odpowiednie kosmetyki dopasowane do swoich pasm. Dzięki temu będą one zdrowe, silne, błyszczące oraz odporne na różnorodne szkodliwe czynniki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium