Darmowa dostawa od 169zł

Wysyłka w 24 godziny

Ekologiczna wysyłka produktów

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0
do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Jak farbować włosy w domu? 0
Jak farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w domu wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy umiejętni dobrać specyfik i dostosować się do zaleceń na ulotce, aby wszystko to przebiegało w sposób w pełni bezpieczny i zakończyło się pozytywnym skutkiem. Jednak istnieje kilka metod na to, jak farbować włosy w domu, aby przyniosły one najlepsze efekty.

Jak farbować włosy samemu w domu?

Wiele kobiet zastanawia się, jak samemu farbować włosy w domu, aby fryzura wyglądała jak po wyjściu ze salony fryzjerskiego. Nie ma na to jednak jednoznacznej odpowiedzi i zależy od kilku czynników. Istnieją także pewne kwestie techniczne, o których nie warto zapominać, gdyż mają one bezpośredni wpływ nie tylko na kwestie fryzury, ale także np. dłoni czy łazienkowej armatury. Mowa tu o odpowiednim zabezpieczeniu dłoni za sprawą rękawiczek, a także dokładnym umyciu umywalki po zakończeniu stylizacji. Przy samodzielnym farbowaniu niezbędna jest także niezwykle duża dokładność, aby włosy poddane działaniu chemicznemu za sprawą naturalnych składników zyskały odpowiedni kolor zgodnie z zamierzoną koncepcją. Bez względu na to, czy ma być to cała powierzchnia włosów, ombre czy zwykłe pasemka, możliwe jest dokonanie tego w domu.

Jak farbować włosy w domu krok po kroku?

Kluczową kwestią przy farbowaniu jest wybór odpowiedniego produktu, który pozwoli na uzyskanie pięknego koloru bez straty piękna i blasku włosów naturalnych. To także doskonała opcja dla włosów, których farbowanie będzie polegało jedynie na koloryzacji odrostów czy lekkiej zmianie koloru pasemek. Profesjonalne produkty do farbowania włosów, pochodzące od luksusowej marki Joico znaleźć można pod tym linkiem: https://tylkowlosy.pl/farby-do-wlosow.

[product id="903,895,881,543"]

Od czego zacząć farbowanie?

Kluczową kwestią, która pomoże opanować ewentualne późniejsze problemy to wygospodarowanie miejsca, które będzie do tego odpowiednie. Warto zadbać, aby w pobliżu nie znajdował się dywan czy inne elementy, które narażone są na zabrudzenia. Dobrym pomysłem będzie także nieubieranie swoich ulubionych ubrań w razie, jakby miały się pobrudzić ze względu na brak dużego doświadczenia w tej kwestii. Warto także dokonać próby uczuleniowej, gdyż nigdy nie wiadomo, czy dana osoba nie jest alergikiem.

Instrukcja kluczem do sukcesu

Niezbędne będzie dokładne przeczytanie instrukcji w taki sposób, aby mieć świadomość, jakimi właściwościami charakteryzuje się dana farba. W zależności od produktów, różnią się one bardzo znacznie. Niektóre należały pozostawić na pewien czas, inne natomiast gotowe do użytku będą niemal natychmiastowo. Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na końcowy efekt farbowania, jest również to, na jakie włosy warto nałożyć produkt, czy na suche, a może na mokre.

Niezbędne akcesoria

Bardzo ważne będzie przygotowanie różnego rodzaju akcesoriów, które wykorzysta się przy późniejszej pracy. Warto zastosować się w tej kwestii do instrukcji. Przyborami, które z pewnością się przydadzą, będą: miseczka, w której przygotowana zostanie mieszanka, rękawiczki, farba, oksydant, a także urządzenie, które pozwala na odmierzenie czasu, jak i pędzelek, którym nakładać będziesz farbę. Jeśli planujesz zrobić pasemka, powinnaś zaopatrzyć się w  folię lub specjalny czepek, który umożliwi równomierne nałożenie farby w taki sposób, aby nie nanieść jej na niezamierzone pasma.

Etap farbowania

Sam etap nakładania farby należy rozpocząć od ubrania rękawiczek, które zabezpieczą narażone na zabrudzenia farbą dłonie. Nie należy bagatelizować momentu mieszania składników, gdyż to właśnie od nich zależeć bezie finalny efekty fryzury. Proporcje powinny być odmierzone w sposób niezwykle dokładny. Nigdy nie należy robić tego “na oko”. Samo farbowanie warto zacząć od odrostów bądź po prostu włosów u nasady, gdyż to one potrzebują, aby specyfik znajdował się na nich jak najdłużej.

Pamiętaj, aby nie nakładać farby od razu na całe włosy, ale postępować sekcjami, pasmo po paśmie. Tylko takie działanie gwarantuje najlepszą skuteczności i co się z tym wiąże - najbardziej estetyczny efekt. Jeśli natomiast decydujesz się na zrobienie pasemek, pokryj pukle włosów w sposób równomierny. Bez względu na zastosowaną metodę nastaw alarm na czas, w jakim farba ma znajdować się na włosach.

Zmywane specyfików

Po zakończonym czasie farbowania należy dokładnie zmyć farbę z włosów. Aby cały etap został zakończony w sposób właściwy, należy zakończyć farbowanie za sprawą zastosowania niezwykle nawilżającej odżywki. W zależności od wyboru farby, specyfiki mogą działać w różny sposób, jednak odżywienie nigdy włosom po takim zabiegu nie zaszkodzi.

To, jak prawidłowo farbować włosy w domu, wcale nie jest trudne, jeśli zastosuje się do kluczowych kwestii z tego zakresu. Ważne jest, aby postępować w sposób uważny i działać zgodnie z zaleceniem na ulotce. Dzięki profesjonalnym farbom do włosów uzyskać można fryzury niczym od fryzjera, dlatego spróbowanie tej metody jest niezwykle kuszące. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajduje się bogaty wybór produktów zarówno do farbowania, jak i pielęgnacji włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium