
Wykonywanie peelingu skóry głowy nieustannie zyskuje na popularności. Zabieg ten przynosi bardzo wiele korzyści, a dodatkowo jest prosty do przeprowadzenia w warunkach domowych. Można wykonać go przy użyciu gotowych kosmetyków lub zastosować samodzielnie przygotowany peeling. Zastanawiasz się, jak zrobić peeling skóry głowy prawidłowo? Zapraszamy do artykułu.
Peeling skóry głowy - dlaczego warto?
Coraz więcej osób decyduje się na regularne wykonywanie peelingów skóry głowy. Zastanawiasz się, z czego wynika popularność tych zabiegów? Otóż przede wszystkim pozwalają one szybko i skutecznie pozbyć się martwego naskórka, który często się łuszczy i gromadzi na włosach, tworząc nieestetyczny efekt. Warto również zaznaczyć, że nadmierna ilość martwego naskórka może wywoływać świąd, podrażniać skórę głowy i prowadzić do intensywnego wypadania włosów.
Ponadto peelingi pobudzają mikrokrążenie skóry, przez co staje się ona lepiej dotleniona i łatwiej przyswaja cenne substancje z szamponów, odżywek czy masek. Kosmetyki te także przyspieszają porost włosów, dlatego bardzo polecane są osobom pragnącym zapuścić długie, zdrowe pasma. Dużą zaletą peelingów skóry głowy jest również fakt, iż odtykają ujścia gruczołów łojowych i poprawiają ich pracę, a ponadto oczyszczają naskórek z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. Dodatkowo ograniczają wypadanie włosów i dobrze nawilżają skórę głowy.
Peeling skóry głowy - komu jest polecany?
Peelingi skóry głowy polecane są wszystkim tym, którzy chcą zadbać o swój skalp i kondycję włosów z wyjątkiem osób cierpiących na choroby skóry głowy. Wykonywanie tych zabiegów jest polecane zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Na regularne peelingi skóry głowy powinny zdecydować się szczególnie osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów, łupieżem, świądem skóry, nadmiernie aktywnymi gruczołami łojowymi oraz podrażnieniem naskórka.
Peeling skóry głowy - jak zrobić?
Jak wykonać peeling skóry głowy poprawnie? Otóż na początku należy dokładnie rozczesać włosy, a następnie je zwilżyć. W kolejnym kroku przechodzimy do nałożenia peelingu na skórę głowy i wykonania masażu kolistymi ruchami. Następnie pozostawiamy peeling na około 15-20 minut, po czym dokładnie go spłukujemy. Należy pamiętać, że zabieg ten trzeba wykonywać delikatnie, aby nie podrażnić skóry głowy. Ponadto, jeśli stosujesz gotowy peeling do skóry głowy, przed jego użyciem zapoznaj się z dołączoną instrukcją i wskazaniami producenta.
Domowy peeling skóry głowy - jak zrobić?
Peeling do skóry głowy można kupić lub wykonać samodzielnie. Aby przygotować go domowym sposobem, wystarczy sięgnąć po fusy z kawy, cukier, siemię lniane lub sól, a następnie dodać jeden z tych składników do szamponu bądź odżywki. Jako bazę można użyć również żel aloesowy, który dodatkowo świetnie nawilży naskórek. Ponadto do mieszanki możesz dodać olejek eteryczny np. rycynowy, sezamowy, rozmarynowy czy łopianowy. Wskazane olejki świetnie oddziałują na skórę głowy i pobudzają włosy do wzrostu.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego szamponu do peelingu.
Zachęcamy także do sprawdzenia naszego świetnego produktu, profesjonalnej kuracji do skóry głowy i włosów, dostępnej pod linkiem: https://tylkowlosy.pl/Paul-Mitchell-Tea-Tree-Hair-and-Scalp-Treatment-kuracja-do-wlosow-i-skory-glowy-200-ml.